Back

TBU - POST

Ku Studimi sjell Punësim!

Leksion i hapur nga mbi Flow, Leadership Skills Development via FLIGBY Serious Game nga Zoltan Buzady, Ph.D.

Ditën e djeshme në TBU kishim kënaqësinë të mirëprisnim Zoltan Buzady, Ph.D, Associate Professor of Leadership Development & Flow nga Corvinus University of Budapest, i...
Lexo më shumë>>

Panairi Work and Study, qindra të rinj zgjedhin Tirana Business University

U përmbyll me sukses dy ditëshi i Panairit Work and Study, i zhvilluar në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Dita e dytë u shoqërua edhe...
Lexo më shumë>>

Banka e Shqipërisë, leksion të hapur në TBU për Javën e Parasë

Ditën e sotme në Tirana Business University u zhvillua leksioni i hapur në kuadër të Javës së Parasë nga përfaqësuesit e Bankës së Shqipërisë, znj....
Lexo më shumë>>

TBU marrëveshje me Universitetin e Romës për Erasmus +, mundësi të shkëlqyera për studentët

Tirana Business University ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi e me Universitetin Niccolò Cusano në Romë, Itali, në kuadër të programit ERASMUS+. Ky bashkëpunim është një...
Lexo më shumë>>

Startech, TBU dhe Tirana Bank nisin programin që do të aftësojë dhe punësojë studentët

Ajo që u premtua vetëm pak muaj më parë, tashmë u bë realitet. Tirana Business University, në bashkëpunim me Tirana Bank, do të vërë në...
Lexo më shumë>>

Strategjia Kombëtare e Praktikave të Punës, dëgjesë me ekspertët në TBU

Tirana Business University mikpriti në mjediset e saj, një event të rëndësishëm, ku bota e biznesit dhe ekspertët e saj ofruan praktikat më të mira...
Lexo më shumë>>

Doni të punoni për kompanitë më të mëdha në Shqipëri? Ja çfarë ju këshillon CEO i Balfin.

“Jo numra, por cilësi”. Ishte kjo kryefjala e Drejtoreshës Ekzekutive të Grupit BALFIN, Edlira Muka, gjatë një bashkëbisedimi që ajo pati me studentë, pedagogë dhe...
Lexo më shumë>>

Samir Mane studentëve të TBU: Jemi këtu për të bërë Universitetin më të mirë në Shqipëri!

Presidenti i Grupit BALFIN, Samir Mane, pati një bashkëbisedim dje me studentët e Tirana Business University dhe mjaft të rinj të tjerë që kishin ardhur...
Lexo më shumë>>

Qindra histori suksesi, si punësohen studentët e Tirana Business Univeristy në BALFIN Group

Në Grupin BALFIN ka qindra të diplomuar të Tirana Business University. Ata punojnënë zyrat qendrore të BALFIN, në Neptun Albania, Fashion Group Albania, Balfin Real...
Lexo më shumë>>

Takim prezantues mes studentëve të TBU dhe drejtuesve të Grupit Balfin! Fokusi, praktikat profesionale dhe punësimi i studentëve

U zhvillua në Tiranë një takim prezantues ndërmjet drejtuesve, studentëve, alumnëve dhe pedagogëve të Tirana Business University, me drejtuesit e Grupit BALFIN, ku i pranishëm...
Lexo më shumë>>

3 arsye pse Tirana Business University (TBU), është zgjedhja e duhur për maturantët këtë vit akademik   

Vendimi i maturantëve për të zgjedhur universitetin që do të kryejnë studimet është pjesa më e vështirë për të ardhmen e tyre, dhe zgjedhja më...
Lexo më shumë>>

Viti i ri akademik në TBU, mundësi punësimi në kompanitë e Grupit BALFIN dhe jo vetëm

Vendimi i maturantëve për të zgjedhur degën ku do të studiojnë si dhe universitetin ku do të kryejnë studimet, është një ndër më të rëndësishmit...
Lexo më shumë>>

85% e studentëve që mbarojnë Tirana Business University, sukses në tregun e punës

Altin Sholla, administratori i këtij Universiteti, ishte i ftuar sot në emisionin “Wake Up”, në Top Channel.“Tirana Business University bën të mundur që studentët që...
Lexo më shumë>>

Ke menduar ndonjëherë çfarë do nga universiteti në të cilin do të studiosh?

Si do të jetë e ardhmja jote? Cilat janë mundësitë e tua të punësimit dhe karrierës? Tirana Business University është përgjigja për gjithçka ti kërkon!...
Lexo më shumë>>

TBU publikon listat e renditjes me pikë të aplikantëve të Raundit 1 Bachelor

Përshëndetje aplikantë/kandidatë të Raundit të parë Bachelor në TBU,Pas vlerësimit të rezultateve individuale sipas mesatares së notave të shkollës së mesme,intervistave të kryera në shkollë,...
Lexo më shumë>>

Studentët e Tirana Business University takohen me drejtuesit e Grupit BALFIN

U zhvillua në Tiranë një takim prezantues ndërmjet drejtuesve, studentëve, alumnëve dhe pedagogëve të Tirana Business University, me drejtuesit e Grupit BALFIN, ku i pranishëm...
Lexo më shumë>>
Adresa: Rruga e Kavajës, 1023 Tiranë, Shqipëri
Telefon: +355 4 22 60 443
Email: info@tbu.edu.al